چگونه مانگا خلق کنیم

چگونه مانگا خلق کنیم؟

چگونه مانگا بنویسیم؟

چگونه مانگا خلق کنیم؟


شاید با خودتون بگین مانگا نویسی؟ مگه میشه مانگا رو هم نوشت؟

جواب اینه : بله

خیلی از مانگاکا های بزرگ قبل از به تصویر کشیدن مانگاشون اون رو مینویسن و بعد که داستان به سرانجام رسید وارد بخش های دکوپاژ میشن.

در این تاپیک قصد دارم تا شما رو بیشتر با مراحل و روند خلق یک مانگا اشنا کنم.

اولین بخش ماجرا پیرنگ اون هست که باید در نظر بگیرین ، پیرنگ یا پلات به خلاصه و ایده کلی داستان گفته میشه ، مثلا در مانگای ناروتو پیرنگ کلی از این قرار بود : روزی روزگاری روباه نه دم شیطانی وجود داشت که با هر حرکت دم هایش طوفان به پا میکرد ، روباه به دهکده برگ حمله میکند و هوکاگه چهارم با طلسمی ، قبل از مرگ موفق میشود روباه نه دم را درون بدن فرزند تازه متولد شده اش مهر کند و دهکده را از نابودی نجات دهد.


متن بالا پیرنگ اصلی داستان ناروتو بود و حضور دیگر شخصیت هاست که به داستان اب و تاب میده و باعث میشه داستان شکل بگیره.

تصویری از روباه نه دم

مرحله بعدی مواجه کردن شخصیت داستان با بحران هاست و این نقطه بهترین زمان برای اضافه کردن شخصیت های جدید به داستان هست ، شخصیت هایی که نقاط ضعف قهرمان رو به چالش میکشن و باعث رشد و پیشرفت اون میشن .


چگونه مانگا خلق کنیم؟

همیشه ایده هاتون رو بنویسید هرچند مبتدی و سطحی به نظر برسن چون به مرور زمان اون ایده ها پخته تر میشن و هیچکسی از اول داستان و طراحی بی نقصی نداشته ، بلکه به مرور زمان هست که طراحی و نویسندگی مانگاکا قوی و قدرتمند میشه.

پلات هایی خلق کنید که جذابیت و تازگی داشته باشه ، سالانه شاید بیش از 100 ها عنوان انیمه و مانگا در جهان تولید و یا خلق میشن ولی از بین اونها تعداد محدودی جاودان هستند.


مثل برسرک


اتک ان تایتان